Językowy

adventskalender

WEBINARIUM

Uczysz języka niemieckiego? Szukasz nowych pomysłów na bożonarodzeniowe lekcje? Zapraszamy na powtórkę webinarium poprowadzonego przez Aleksandrę Jakubowską, podczas której dowiesz się m.in.:

  • jak wprowadzić i utrwalić świąteczne słownictwo przy pomocy interaktywnego obrazka
  • jak zorganizować świąteczne gry memory i bingo dla mniej lub bardziej zaawansowanychuczniów
  • jak przygotować świąteczne krzyżówki
  • jakie wybrać piosenki, aby nasi uczniowie nie nudzili się na świątecznych lekcjach
  • pod jaki adres wysłać listy do Świętego Mikołaja, aby otrzymać odpowiedź
  • czym jest świąteczny elfik składający się z jedenastu słów
  • jak wykorzystać świąteczne łamańce językowe
  • jak zacząć poważną dyskusję od świątecznego komiksu
  • jak przygotować świąteczną grę tabu
  • jak przygotować tradycyjny oraz interaktywny kalendarz adwentowy

PROWADZĄCA

Aleksandra Jakubowska

Mam na imię Ola. Ukończyłam filologię germańską, specjalność lingwistyka stosowana – tłumacz. I jestem żywym dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jestem osobą niedosłyszącą i od pierwszych lat musiałam wszystkim udowadniać, że niczym nie różnię się od pozostałych. To moja wada „fabryczna” zdeterminowała plany na życie.

Językiem interesowałam się od zawsze. Pilnie uczyłam się mówić, czytać. Zastanawiałam się nad sensem słów, ich pochodzeniem. Fascynowało mnie to, że ludzie w innych krajach posiadają własny język.

Dziś jestem absolwentką germanistyki, znam też język angielski. Używam obu języków na co dzień, pracując w międzynarodowej korporacji i sprawia mi to niesamowitą przyjemność.

Prowadzę bloga o języku niemieckim - niemieckasofa.pl. Byłam współautorką poradnika „Jak nauczyć się języka obcego?”, przygotowanego przez Sprachcaffe. Napisałam e-booka „Jak rozpoznać niemieckie rodzajniki?”, który powstał na podstawie przeprowadzonego wcześniej kursu online. Wypuściłam 2 edycje kursu online „Niemieckie idiomy w 24 dni”, zorganizowałam kursy online: Opanuj niemieckie rodzajniki, Na sofie raźniej i Schreib einfach! Udzielam indywidualnych porad językowych oraz korepetycji z języka niemieckiego. I nadal mam chęć na więcej!Można? Oczywiście, że tak!Swoją wadę zamieniłam na zaletę i pokazałam, że jeżeli tylko chcemy, możemy osiągnąć wszystko.

Michał Bartosiński

Właściciel firmy Nordmind zajmującej się tworzeniem systemów informatycznych oraz doradctwem IT. Z zamiłowania i wykształcenia informatyk, absolwent Politechniki Warszawskiej. Posiada duże doświadczenie przy projektowaniu, realizacji i wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań dla edukacji.Jeden z twórców Platformy LangLion. Żeglarz, miłośnik sportów wodnych i podróży.

Nie przegap szansy na darmowe szkolenia eduNation

Zapisz się na nasz Newsletter i otrzymuj powiadomienia o szkoleniach!